НОВИНИ


22.06.2013


Для ознайомлення кафедрою електроніки надано наступні матеріали:

ПОЛОЖЕННЯ
про конкурсний відбір вступників на навчання за освітньо-професійними програмами підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «Спеціаліст», «Магістр» за спеціальностями: 7(8).05080202 «Електронні системи», 7(8).05080102 «Фізична та біомедична електроніка»

Г Р А Ф І К
проведення співбесіди вступників на навчання за освітньо-професійною програмою підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» (старші курси) Інститут аеронавігації

Г Р А Ф І К
проведення фахових вступних випробувань вступників на навчання за програмою підготовки фахівців ОКР «Спеціаліст» («Магістр») Інститут аерокосмічних систем управління

Г Р А Ф І К
проведення вступного екзамену з іноземної мови для вступників на навчання за програмою підготовки фахівців ОКР «Магістр» Інститут аерокосмічних систем управління27.05.2013


На сайті кафедри електроніки для студентів за напрямами підготовки 6.050801 «Мікро- та наноелектроніка» та 6.050802 «Електронні пристрої та системи» викладено методичні рекомендації до виконання дипломних робіт.

14.04.2013


Святкування 20-тої річниці ДП МА «Бориспіль»


Національний авіаційний університет підтримує профорієнтаційні зв’язки з міжнародним аеропортом «Бориспіль» і з нагоди 20-ї річниці від затвердження Міністра транспорту України про створення «Державного міжнародного аеропорту «Бориспіль»» 2 квітня студенти ІАСУ Національного авіаційного університету прийняли участь у флешмобі. Під керівництвом хореографів студенти збирались в громадському місці і виконували узгодженні дії – танцювали за сценарієм. Ця подія відбулась вперше в історії цивільної авіації України.

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.netДень відкритих дверей


6 та 9 квітня в ЦКМ НАУ проходив день відкритих дверей. Майбутні абітурієнти та їх батьки цікавились спеціальностями, яких готує Інститут аерокосмічних систем управління.

Після зустрічі майбутні абітурієнти отримали привітання з нагоди дня космонавтики від проректора НАУ Полухіна А.В., директора ІАСУ Азарскова В.М.

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net12.04.2013


Шановні викладачі, співробітники та студенти Інституту аерокосмічних систем управління! Щиро вітаємо вас з Всесвітнім днем авіації та космонавтики! Велике спасибі вам за повсякденну роботу та за ваш внесок у наукові дослідження. Бажаємо вам успіхів у навчанні та роботі!

10.04.2013


Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт
«Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Аеронавігація»
4 квітня на трьох секціях було заслухано близько 40 наукових робіт студентів. Після обговорення журі визначило переможців.

Найвищих оцінок заслужили наукові роботи, представлені Національним авіаційним університетом, Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є.Жуковського, Дніпропетровським національним університетом ім. О. Гончара, Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут».

Урочиста церемонія нагородження переможців відбулась наступного дня, 5 квітня в залі вченої ради університету.

Учасники були відзначені грамотами та символічними подарунками, а переможці отримали дипломи та пам’ятні сувеніри. Організаційний комітет не оминув увагою і членів конкурсних комісій. Їм вручені подяки та цінні подарунки.

Вітаємо переможців, бажаємо їм наукових здобутків!

Фотогалерея


09.04.2013


Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт
«Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Аеронавігація»


З 3 по 5 квітня в Національному авіаційному університеті пройшов II тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Аеронавігація».

Конкурс проходив в трьох секціях:
1. Системи та процеси керування.
2. Навігація та управління рухом.
3. Експлуатація та ремонт засобів транспорту.

На конкурсі було представлено близько 50 наукових робіт студентів з 12 вищих навчальних закладів України.

Урочисте відкриття розпочала секретар організаційного комітету конкурсу Лілія Геращенко. З привітальним словом виступили директори Аерокосмічного інституту – Валерій Шмаров, Інституту аеронавігацій – Володимир Васильєв та Інституту аерокосмічних систем управління – Валерій Азарсков. Секретарі секцій Олександр Тісов, Роман Одарченко та Олена Ключко повідомили про регламент та умови роботи секцій. До організації та проведення конкурсу активно залучились студенти АКІ, ІАН та ІАСУ.

В перший день конкурсу після урочистого відкриття та поселення студентів-учасників у гуртожитки студентського містечка проведено екскурсії до музею Національного авіаційного університету та ангару. Ввечері студенти мали можливість відвідати конкурс «Студентська весна».

Професорсько-викладацький склад та наукове товариство студентів побажало учасникам приємних вражень від перебування в нашому університеті, успіху та перемог.

Фотогалерея


02.04.2013


День відкритих дверей в Інституті аерокосмічних систем управління


20 квітня 2013 року об 11.00 відбудеться День відкритих дверей Інституту аерокосмічних систем управління Національного авіаційного університету за адресою: м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1, корп. 6, ауд. 205. Запрошуємо всіх бажаючих!

Загальноуніверситетський День відкритих дверей відбудеться 6 квітня 2013 року об 11.30 в Центрі культури та мистецтв НАУ

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net

29.03.2013


Студенти ІАСУ на ліквідації наслідків снігопаду


23 та 25 березня силами мешканців гуртожитку №9 (студенти ІАСУ і ІАН) в зв’язку подоланням наслідків стихійного лиха було організовано прибирання з розчищенням від льоду і снігу території біля гуртожитку. Студенти проявили ініціативу та активну участь у подоланні наслідків стихійного лиха.Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net24.03.2013


У Києві та області 25 березня оголосили вихідним днем


У зв’язку з ускладненням погодних умов (інтенсивний снігопад, хуртовина, замети), у Києві було оголошено надзвичайну ситуацію.
Понеділок, 25 березня, у Києві та області оголошено вихідним днем для працівників бюджетної сфери, окрім медичних установ та структур, що задіяні у подоланні наслідків негоди. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Березневі паростки


18-19 березня в Центрі культури та мистецтв Національного авіаційного університету проходив 11-ий фестиваль художньої творчості першокурсників «Березневі паростки».
В перший день фестивалю виступали команди від Інституту аеропортів та Інституту екологічної безпеки, Інституту аерокосмічних систем управління, Аерокосмічного інституту, Інституту аеронавігації, Промислово-економічного коледжу, Інституту комп’ютерних інформаційних технологій, Юридичного інституту.
Першокурсники жартували, співали, танцювали, дарували публіці чудовий настрій.Переможці Всеукраїнського конкурсу


Вітаємо студентів Інституту аерокосмічних систем управління Гончарова О.В. з напряму «Електротехніка та електромеханіка», Булавкіну С.О. з напряму «Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Аеронавігація», Надсадну О.І. з напряму «Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Аеронавігація», Дегтяра О.М. з напряму «Фізика», Кандибу Р.Ю. з напряму «Інформатика та кібернетика», Лаванову М.О. з напряму «Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Аеронавігація» – переможців Всеукраїнськогго конкурсу студентських наукових робіт з природних, технічних і гуманітарнихз наук та їх наукових керівників д.т.н., проф. Поліщука А.П., д.т.н., проф. Васильєва В.В., д.т.н., проф. Туніка А.А., д.т.н., проф. Блохіна Л.М., д.т.н., проф. Білецького А.Я. Окремо вітаємо вихованця НАУ студент першого курсу Інституту аерокосмічних систем управління Головаченко Антона, який став переможцем Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій та його наукового керівника д.т.н., проф. Азарскова В.М.
Вітаємо переможців конкурсу!Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.netМасляна у дев’ятці


14 березня в холі гуртожитку №9 студентами ІАСУ і ІАН святкувалась МАСЛЯНА. В конкурсі прийняло участь 9 команд. Команди придумували назву своїй команді, назву страві та творчо представляють виникнення страви невеличкими сценками. Перед журі стояла складна задача у виборі найкращих команд, оскільки потрібно було оцінити смакові якості, виступ та кулінарне оформлення млинців. Серед гостей були представники інших інститутів університету та університету ім. Т.Г.Шевченка. В кінці відбулося нагородження команд призами від Проректора з навчально-виховної роботи Козачка Я.В. та директора ІАСУ Азарскова В.М.

Члени журі:
Проректор з навчально-виховної роботи Козачок Я.В.
Директор ІАСУ Азарсков В.М.
Заступник директора з навчально-виховної роботи ІАСУ Квач Ю.М.
Черговий адміністратор гуртожитку №9 Тучкова О.М.
Черговий адміністратор гуртожитку №9 Каменяш Ю.М.
Голова студради гуртожитку Беневят С.


Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net
16.03.2013


Форум від «Світлових технологій»


5 березня 2013 року за адресою м. Києв вул. Михайловська,1/3 (конферанц-зал №3) студенти ІАСУ 2, 3, 4 та 5 курсу напряму «Електотехніка і електротехнології» відвідали науковий форум Міжнародної групи компаній «Світлові технології». В рамках форуму отримана інформація щодо лінійки декоративного освітлення та автоматизації штучного освітлення на прикладі датчиків «ESYLUX». Кожний учасник форуму отримав каталоги нових брендів продукції. Студенти отримали консультації у представників компанії «Світлові технології».

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.netСвято 8 березня в ІАСУ


6 березня в холі 4 корпусу студенти ІАСУ поздоровляли жінок зі святом краси та гармонії.
СР ІАСУ та НТСА ІАСУ об’єднавши сили, привітали всіх дівчат та жінок Національного авіаційного університету в незвичайному форматі.
Спочкатку це було ФОТО-привітання, яке переросло у ВІДЕО-привітання й самим десеретом стало-привітання в 4-м корпусі. Де кожен мав можливість не просто взяти участь в конкурсі, а стати “изюминкой” проекту.Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.netПривітання ветеранів


20 лютого в Київському міському палаці ветеранів на вул. Бастіонній,11 полковник, голова ветеранів Національного авіаційного університету Пастухов Віталій Костянтинович зі студентами ІАСУ привітали ветеранів під час проведення урочистих зборів Київської міської організації ветеранів України. Студенти зачитали вітальне слово від Максима Луцького та від студентів НАУ. Студент першого курсу Радіонов В’ячеслав прочитав свій вірш присвячений ветеранам.

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net
День захисника Вітчизни в ІАСУ


21 лютого в холі четвертого корпусу НАУ студенти ІАСУ провели конкурси до Дня захисника Вітчизни.

Тож настрій студентів переповнювався незабутніми враженнями та яскравим емоціям.

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net

Вихованець НАУ


На протязі тижню з 25 лютого по 2 березня проходили конкурси Іntel Eko-Україна 2013 (національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Inel ISEF) та Міжнародний конкурс комп’ютерних проектів «INFOMATRIX 2013».
Вихованець НАУ студент першого курсу Інституту аерокосмічних систем управління Головаченко Антон отримав І місце на Всеукраїнському конкурсі Іntel Eko-Україна 2013 в категорії біоінженерія та став призером національного етапу Міжнародний конкурс комп’ютерних проектів «INFOMATRIX 2013» за кращу авторську розробку в номінації «за суспільно-корисну спрямованість» в категорії «апаратне управління» з програмним засобом «Проек MARC». Студент отримав запрошення на участь в фіналі 11-го Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX 2013», який буде проходити в Бухаресті (Руманія) в травні 2013 року.
Вітаємо переможця конкурсу!

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net
08.03.2013


Вітаємо всіх жінок зі святом 8 березня!

Щиро вітаємо Вас з чудовим весняним святом – Міжнародним жіночим днем! Бажаємо Вам міцного здоров'я, теплоти, любові та щастя, успіхів у роботі та навчанні! Нехай у цей день здійсняться всі Ваші бажання і мрії!

08.02.2013


Переможець Балтійського научно – інженерного конкурсу


З 28 січня по 2 лютого 2013 року студент першого курсу ІАСУ СТ-102 групи Головаченко Антон приймав участь в Балтійському науково-інженерному конкурсі у м. Санкт-Петербург (Російська Федерація). За представлений проект «MARC» на секції «Техніка» студент отримав диплом першого ступеня.
Вітаємо переможця конкурсу!

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net
08.02.2013


Кумир ХХ століття


6 лютого в холі у гуртожитку №9 студентами ІАСУ і ІАН проводився вечір творчості Володимира Висоцького «Кумир ХХ століття». Вечір видався пізнавальним, так як в більшості студенти взагалі не чули за таку людину, яка за результатами опитувань на тему: «Кого ви вважаєте кумиром ХХ століття?», В. Висоцький зайняв друге місце, поступився тільки Юрію Гагаріну. На вечорі лунали вірші та пісні поета і барда, людини – легенди.
Студентська рада студмістечка відзначила учасників проведення пізнавального вечора подарунками.

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net
07.02.2013


З Днем народження!


Від імені викладачів, студентів та співробітників Інституту аерокосмічних систем управління вітаємо іменинника, професора, завідувача кафедри електроніки Яновського Фелікса Йосиповича! Бажаємо йому творчої наснаги, здоров’я та сімейної злагоди!


03.02.2013


Збори студентів ІАСУ


31 січня в аудиторії 8.106 студенти ІАСУ, які мешкають у гуртожитку №9 зібрались для обговорення питань поселення на наступний навчальний рік. Студентська рада гуртожитку виступила з пропозицією в складанні рейтингової системи на поселення, завдяки якій, на їх погляд, студенти мають не тільки гарно навчатися, але й цінувати місце де живуть.

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net
02.02.2013


Перше бойове хрещення


З 14 січня по 20 січня студенти першого курсу ІАСУ здавали першу в їх житті сесію. Враження від здачі іспитів висвітлили в газетах.

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net
19.01.2013


Наказом ректора № 337/од від 20.12.12 кафедру електродинаміки ІАСУ перейменовано в кафедру радіоелектронних пристроїв та систем.


14.01.2013


Наказом ректора № 341/од від 26.12.12 кафедру радіоелектроніки ІАСУ перейменовано в кафедру електроніки.


08.01.2013


Вітаємо всіх працівників і студентів ІАСУ з Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаємо вам успіхів у роботі та навчанні!


19.12.2012


Андріївські вечорниці


13 грудня у холі гуртожитку №9 проходили Андріївські вечорниці. В постановці активно приймали участь мешканці гуртожитку. На вечорницях відбувалось ворожіння на судженого, кусали калитку, походили обряди, танці, хлопці переносили дівчат різними способами, всі могли скоштувати святкові страви. Вечір проходив за українськими традиціями у супроводі українськими піснями та танцями.
Тож настрій студентів переповнювався незабутніми враженнями та яскравим емоціям.

Заступник директора ІАСУ Квач Юлія Миколаївна
Т.: 75-37
e-mail: juli_k74@ukr.net10.12.2012


На виконання розпорядження Київського міського голови від 12.11.2002 № 331 "Про стипендію Київського міського голови студентам міста" та від 12.11.2002 № 330 "Про премію Київського міського голови студентам міста" (зі змінами) та з метою матеріального заохочення кращих студентів міста Києва щороку відзначається найркащих 150 студентів стипендїєю та 60 студентів премією Києвського міського голови.
Відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії з присужденням стипендій та премій Київського міського голови студентам міста від 12.10.2012, наступних студентів Інституту аерокосмічних систем управління НАУ відібрано на здобуття:

стипендії:
Туренко Д.М.

премії:
Бандурка М.Б.

Вищезазначенним студентам буде виготовлено банківські картки від Укрсиббанку для перерахування коштів. Розмір стипендії становить 300 грн. щомісячно протягом навчального року з вересня 2012 року по серпень 2013 року. Розмір одноразової премії становить 1275 грн.04.12.2012


14 грудня 2012 року о 14.30 в Науково-технічній бібліотеці НТУУ "КПІ" в 12 читальній залі пройде семінар "Проектування та масове виробництво інтегральних мікросхем для автомобільної промисловості". Семінар організован бельгійською компанією "Мелексіс".
Запрошуємо всіх бажаючих!

РЕЄСТРАЦІЯ


03.12.2012


З 27 по 29 листопада в Київському палаці дітей та юнацтва пройшла III науково-технічна виставка молодіжних інновацій і творчих проектів «Майбутнє України». Антон Олександрович Головаченко, студент 1-го курсу Інституту аерокосмічних систем управління Національного авіаційного університету, розробив екзоскелет Mark, покликаний допомогти інвалідам і став переможцем цієї виставки.«За допомогою датчиків серводвигуни починають по команді працювати. Якщо людина натискала на перший датчик, м'яз скоротився разом з рукою - вона піднялася і так далі. На проектування свого винаходу я витратив 11 місяців. Мені дуже хотілося допомогти саме людям з обмеженими можливостями. Щоб вони могли нормально жити, ходити на роботу і не думати про те що вони якісь не такі», - розповів Антон.
Як розповів юний винахідник, екзоскелет вже випробували на собі деякі пацієнти київської клініки «Охматдит». Їм Mark допоміг встати і навіть походити.19.11.2012


Інститут доуніверситетської підготовки проводить 23 листопада 2012 року з 13.00 до 16.00 години в актовій залі та мультимедійних аудиторіях 1-го корпусу масовий профорієнтаційний захід "Урок профорієнтації" для випускників загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва за порядком денним:
1. Виступ керівництва Університету.
2. Вручення подяк ректора педагогічним колективам загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва за якісну підготовку випускників 2012 року, які за результатами зовнішнього незалежного оцінювання вступили до Національного авіаційного університету і успішно навчаються в ньому.
3. Робота виставки по профорієнтації навчальних інститутів (факультетів) у мультимедійних аудиторіях 1-го корпусу.
4. Презентації навчальних інститутів (факультетів) у мультимедійних аудиторіях 1-го корпусу.
5. Екскурсійна програма.
Запрошуємо всіх зацікавлених до участі у даному заході!


17.11.2012


Вітаємо всіх студентів ІАСУ з Днем студента та Міжнародним днем студента! Бажаємо успіхів у навчанні!

30.09.2012


Згідно п.2 наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №811 від 11.07.2012р. "Про підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2011/2012 навчальному році" у відповідності до "Положення про порядок заохочення осіб, які працюють, навчаються в Національному авіаційному університеті та колективів структурних підрозділів університету", затвержденого наказом ректора від 29.12.2011 р. № 341/од, наказом ректора від 10.09.2012 р. № 196/з відзнакою університету "Подяка ректора" нагороджено Білецького Анатолія Яковича, д.т.н., проф., професора кафедри рідіоелектроніки Інституту аерокосмічних систем управління, Азнакаєва Еміра Ганєєвича, д.ф.-м.н., проф., професора кафедри рідіоелектроніки Інституту аерокосмічних систем управління, Туніка Анатолія Азарійовича, д.т.н., проф., професора кафедри систем управління літальних апаратів Інституту аерокосмічних систем управління та Блохіна Леоніда Миколайовича, д.т.н., проф., професора кафедри систем управління літальних апаратів Інституту аерокосмічних систем управління.

18.09.2012


16-19 квітня 2013 року пройде конференція Electronics and Nanotechnology (ELNANO -2013).

Місце проведення конференції - м. Київ, КПІ.

02.07.2012


Сьогодні в НАУ розпочався прийом документівна 2012/2013 навчальний рік.

З запитаннями щодо вступу до НАУ і подальшого навчання в університеті можна звертатись до Консультаційного центру за телефонами: (044) 497-41-05, (044) 406-70-38.

24.04.2012


Грамотами за I та II місця на Олімпіаді з математики для студентів Націального авіаційного університету нагороджені студенти групи 109 ІАСУ Іваницький Богдан (I місце), Шнайдер Ігор (II місце), Калиній Володимир (II місце).

11.04.2012


4-5 квітня в Інституті аерокосмічних систем управління НАУ в рамках ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки» та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Аеронавігація» працювали секції «Моделювання в електротехніці, енергетиці та світлотехніці», «Електроніка», «Автоматизовані системи управління технологічними процесами та рухомими об’єктами», «Радіоелектронна апаратура», «Системи управління».

На виставці наукових робіт студентів та молодих учених були представлені 33 роботи.

На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт в секції «Системи та процеси керування» були представлені роботи студентів Національного авіаційного університету, Харківського авіаційного інституту, Донецького Національного університету.

Фотогалерея


11.04.2012


В Інституті аерокосмічних систем управління за сприянням народного депутата України, голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, першого проректора НАУ Максима Луцького відбулась виставка наукових робіт студентів та молодих вчених.

У виставці брали участь понад 40 молодих дослідників.ПРОГРАМА ВИСТАВКИ
НАУКОВИХ РОБІТ
СТУДЕНТІВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ
ПРИСВЯЧЕНА
ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ АВІАЦІЇ І КОСМОНАВТИКИ

Фотогалерея


05.03.2012


3 березня 2012 року у Центрі культури та мистецтв НАУ відбувся День відкритих дверей для абітурієнтів та їх батьків, який організував Інститут доуніверситетської підготовки за участю навчальних інститутів (факультетів) та Приймальної комісії.

Захід відвідали понад 1700 учнів 10-11 класів м. Києва та регіонів України, а також випускники коледжів, що входять до структури НАУ.

25.01.2012


ОГОЛОШЕННЯ


Національний авіаційний університет запрошує учнів 10 – 11 класів на

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ УНІВЕРСИТЕТУ
3 березня 2012 року об 11.00
за адресою: пр. Космонавта Комарова, 1, Центр культури та мистецтв
(телефони Приймальної комісії: (044) 497-41-05, 406-70-38)

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
Інститут аерокосмічних систем управління
відбудиться 18 лютого 2012 року об 11.00
за адресою: пр. Космонавта Комарова, 1, корпус 6, ауд. 205. тел.: (044) 406-76-75, 406-77-47


31.10.2011


Преставники ІАСУ прийняли участь в роботі конференції "ІНТЕГРОВАНІ ІНФОРМАЦІЙНІ РАДІОЕЛЕКТРОННІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ (ІІРЕСТ-2011)", що пройшлаз 18 по 21 жовтня в Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ) в рамках роботи Четвертого міжнародного радіоелектронного форуму «Прикладна радіоелектроніка. Стан і перспективи розвитку» і була присвячена пам'яті Ширмана Якова Давидовича.Програма форуму


12.10.2011


ПОКЛИКАНИЙ ЧАСОМ!

Михайло Кузьмич Янгель

До 100-річчя від дня народженняЯНГЕЛЬ Михайло Кузьмич (25.10.1911, с. Зирянове Іркутської губ. - 25.10.1971). Головний конструктор, керівник і організатор робіт в області ракетно-космічної техніки.

Двічі Герой Соціалістичної Праці (1959, 1961). Закінчив МАІ ім. Орджонікідзе за фахом "літакобудування" (1937), Академію авіаційної промисловості СРСР (1950), доктор технічних наук (1960), дійсний член АН УРСР (1961), АН СРСР (1966).

Працював на текстильній фабриці, м. Красноармійськ Московської обл. (1929 - 1931). Конструктор, провідний інженер, Помічник Головного конструктора, заступник директора в КБ Н.Н. Полікарпова на заводі ім. Менжинського (1935 - 1944). Заcтупник головного інженера в ОКБ-155 А.І. Мікояна (1944). Провідний інженер в ОКБ-23 У.М. Мясищева (1945). Брав участь у розробці винищувачів И-153, И-180, двомоторного важкого винищувача супроводу далеких бомбардувальників (ведучий проекту) і ін. літаків у їхніх іспитових польотах. В 1938 був у службовому відрядженні в США, де на заводах різних фірм займався придбанням конструкторської й технологічної документації по виробництву літаків і авіаційних двигунів. У роки Великої Вітчизняної війни ( виконуючий обов’язки директора евакуйованого з Москви в Новосибірськ авіазаводу № 51, що забезпечує розробки конструкторського бюро М.М. Полікарпова. Організував доведення винищувачів И-180, И-185, модифікацію літака По-2. З 1946 по 1948 - в апараті Міністерства авіаційної промисловості, координував роботи з розвитку літакобудування.

З 1950 по 1954 – у НДІ-88? (надалі ЦНДІмашинобудування), м. Калінінград (зараз м. Корольов) Московської обл.: начальник відділу приладів і систем керування, заступник Головного конструктора ОКБ-1 НДІ-88 С.П. Корольова, директор (травень 1952 - жовтень 1953), а потім головний інженер НДІ-88. Брав участь у розробці проектів ракет Р-5, Р-7, керував розробкою проектів ракет Р-11, Р-12, організовував дослідження в галузі аеродинаміки, балістики, матеріалознавства, інших проблем ракетної галузі (1950 - 1954).

З 1954 по 1971 - Головний конструктор ОКБ-586 (КБ "Південне"), м. Дніпропетровськ. Основоположник нового напрямку в галузі стратегічних озброєнь, пов'язаного зі створенням ракет на стабільних высококиплячих компонентах палива, що стали основою Ракетних військ стратегічного призначення. Очолив створення ракетних комплексів Р-12, Р-14, Р-16, Р-36, МРУР-100, Р-36М, космічних ракет-носіїв "Космос", "Космос-2", "Циклон-2", "Циклон-3", ракетного блоку місячного корабля комплексу Н1-Л3, космічних апаратів "Космос", "Интеркосмос", "Метеор", "Цілина" (1954 - 1971).Депутат міської ради м. Калінінграда Московської обл. (1952 - 1954), Верховної Ради СРСР (1966 - 1971). Кандидат у члени ЦК КПРС (1966 - 1971).

Лауреат Ленінської (1960) і Державної (1967) премій, Премії й Золотої медалі ім. С.П. Корольова (1970). Нагороджений орденами Леніна (1956, 1959, 1961, 1969), Жовтневої Революції (1971) і ін. нагородами.

Федерації космонавтики СРСР і України заснували медаль його імені. Стипендії його імені - у МАІ, ДДУ. Його ім'я привласнене Державному конструкторському бюро "Південне", м. Дніпропетровськ (1991). Його ім'ям названі астероїд і кратер на Місяці, селище в Іркутській обл., пік на Памірі, океанський сухогруз "Академік Янгель", вулиці в мм. Москві, Києві, Дніпропетровську, Байконурі. Встановлено пам'ятні погруддя в мм. Железногорске-Илимском Іркутської обл., Дніпропетровську, на космодромах Байконур, Плесецьк. Меморіальні дошки на будинках: текстильної фабрики, м. Красноармійськ Московської обл.; МАІ, м. Москва; ЦНДІМАШ, м. Корольов Московської обл.; ГКБ "Південне", м. Дніпропетровськ. Почесний житель м. Байконуру.


ХРОНІКА ОСНОВНИХ ПОДІЙ,
ПОВ'ЯЗАНИХ З ЖИТТЯМ І ДІЯЛЬНІСТЮ
М. К. ЯНГЕЛЯ


13.09.2011


Інститут доуніверситетської підготовки

ОГОЛОШУЄ НАБІР

для учнів 9-10 класів на 8-ми місячні курси з підготовки до вступу у ВНЗ та до зовнішнього незалежного оцінювання у 2011-2012 навчальному році з дисциплін: українська мова та література, математика, фізика, хімія, біологія, географія, англійскька мова, історія України, рисунок та композиція.
(обсяг кожної навчальної дисципліни - 150 годин)


Слухачам, які закінчили підготовчі курси Інституту доуніверситетської підготовки і вступатимуть до Національного авіаційного університету на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями підготовки у 2012 році, до загального рейтингу додається 20 балів за результатами підсумкової атестації.


Перелік інженерно-технічних напрямів підготовки:

- Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології
- Електронні пристрої та системи
- Електротехніка та електротехнології
- Мікро- та наноелектроніка
- Системна інженерія

Для вступу на підготовчі курси необхідні такі документи:

ксеропоія 1,2 та 11 сторінки паспорта (або свідотство про народження), 2 фотокартки розміром 3x4 см, довідка з навчального закладу та табель за 10 клас. Навчання платне.

Ліцензія МОН України АВ № 529290 від 27 липня 2010 року.

Термін навчання: 8 місяців (01.10.2011р. - 30.05.2012р.)

Якщо Ви бажаєте отримати якісну підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання і вступити до вищого навчального закладу, звертайтесь за адресою:

03680, м. Київ, пр. Космонавта Комарова,1, корп. 8, каб. 610.
тел.: 406-74-04, 406-73-11, 406-72-09, 406-74-15.
E-mail: idp@nau.edu.ua
Web-сторінка: www.nau.edu.ua


07.09.2011


Серія лекцій з інерціальних датчиків та інтегрованих систем


8 та 9 вересня 2011 року в Києві в Національному авіаційному університеті під егідою "Організації з досліджень та технологій" (Research and Technology Organisaion) НАТО, буде проводитись серія лекцій на тему «Недорогі навігаційні датчики та технології інтеграції» (“Low cost Navigation Sensors and Integration Technology”).

Відвідування лекцій – безкоштовне.

Реєстрація – обов'язкова.

Остання дата для реєстрації – 25 серпня 2011.

Детальну інформацію щодо місця та розкладу проведення буде надіслано після реєстрації.

Для он-лайн реєстрації треба перейти за адресою http://www.rta.nato.int/Meetings.aspx до списку заходів RTO, де обрати посилання в пункті SET-116 09/2011 Ukraine Lecture Series on "Low Cost Navigation Sensors and Integration Technology" та слідувати вказаним там рекомендаціям. Якщо у вас немає доступу до мережі Інтернет, ви можете заповнити та відіслати реєстраційну форму, яка знаходиться у програмі серії лекцій.

Програма серії лекцій


Серія лекцій


08.07.2011


Вітаємо професора кафедри радіоелектроніки Анатолія Білецького з присвоєнням високого звання Заслуженого діяча науки і техіки України!06.07.2011


Візит делегації університету «Партенопе» з Неаполя


5 липня у Національному авіаційному університеті перебувала делегація неапольського університету «Партенопе» у складі професорів Віто Пасказіо та Луїджі Романо.

Гостей вітали проректор НАУ з наукової роботи Володимир Харченко, начальник відділу міжнародних зв’язків НАУ Ольга Шевченко, завідувач кафедри радіоелектроніки Інституту аерокосмічних систем управління Фелікс Яновський, перекладач відділу міжнародних зв’язків НАУ Адріана Раті.

В ході візиту гості ознайомилися з науково-технічною базою університету та провели ряд презентацій, під час яких розповіли про діяльність свого університету, наукові розробки та проекти.

Гості зазначили, що головна мета їхнього візиту - пошук партнерів та початок спільної діяльності у галузях обчислювальної техніки, телекомунікацій, захисту мереж та інформації, радіолокації, дистанційного зондування та інформаційних технологій.

Гості відвідали кафедру радіоелектроніки, де ознайомилися з навчальною базою і результатами наукових досліджень. результаті обговорень, в яких крім завідувача кафедри взяли участь професори Анатолій Білецький, Анатолій Корчинський, Володимир Уланський, доцент Рустем Сініцин та аспірант Олександр Пітерцев, були виділені основні напрями майбутніх спільних проектів в галузі радіолокації, обробки сигналів і зображень, а також криптографічного захисту інформації.

За результатами переговорів підготовлено проект договору про співробітництво між Національним авіаційним університетом та університетом «Партенопе» з міста Неаполя, Італія.04.07.2011


         


IEEE Central Ukraine Joint Chapter


Міжнародний семінар IEEE


Делегація університету з міста Неаполя - University of Napoli Parthenope - у складі двох професорів Віто Пасказіо і Луіджі Романо виступлять з презентаціями на семінарі 5-го липня 2011 року.

Зустріч відбудеться в аудиторії 11-327 о 9:30. Плануються дві презентації по 30 хвилин, запитання, дискусія.

Головна мета візиту започаткувати спільну діяльність двох університетів у галузі навчальної роботи (обмін англомовними викладачами і студентами) і виконання спільних наукових проектів.

Запрошуються всі члени IEEE та всі зацікавлені колеги, які працюють у галузі обчислювальної техніки, телекомунікацій, захисту мереж та інформації, радіолокації, дистанційного зондування, інформаційних технологій.

Особливо запрошуються викладачі англомовного проекту з ІНТ, ІАН, ІІДС, ІАСУ, комп'ютерних інститутів, аспіранти, студенти.

З повагою,
Ф. Яновський

Prof. Dr. Felix Yanovsky, IEEE Fellow
Chair IEEE Central Ukraine Joint Chapter
Head of Radioelectronics Department
National Aviation University7-11.06.2011


У таборі «Яхранка» під Варшавою з 7 по 11 червня відбулася міжнародна конференція «Signal Processing Symposium - SPS-2011». Делегацію НАУ очолював завідувач кафедри радіоелектроніки Ф. Яновський, який був членом програмного комітету SPS-2011, запрошеним доповідачем на пленарному засіданні, а також головою секції.

З доповідями на секційних засіданнях виступили професор І. Прокопенко, доценти Р. Сініцин та І. Браун, а головне, студенти і аспіранти кафедри радіоелектроніки Оксана Волівач, Лілія Кольченко, Інна Конченко, Оксана Семенова і Ксенія Шелевицька.

За результатами конкурсу на кращу роботу серед молодих учених доповідь студентів К. Шелевицької та О. Семенової «Least Square Spline Decomposition in Time-Frequency Analysis of Meteorological Signals» нагороджена дипломом «Student Paper Award – 3rd Prize», а студентка О. Волівач отримала приз за найкращу стендову доповідь «Application of the Reed-Solomon Code for Correcting Errors in a Text». На додаток до дипломів переможці нагороджені також визначними виданнями науково-технічної літератури з обробки сигналів в електронних системах.23.05.2011


У понеділок, 23 травня, в залі Вченої ради відбулося нагородження переможців виставки наукових робіт молодих учених та студентів НАУ, присвяченої 50-річчю польоту людини в космос. З вітальним словом до переможців звернувся Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки, перший проректор НАУ Максим Луцький. Народний депутат України вручив переможцям дипломи та вітальні листи.07.04.2011


7 квітня 2011 року в Інституті аерокосмічних систем управління паралельно з ХI Міжнародною науково-практичною конференцією "Політ-2011" пройшла виставка наукових робіт молодих вчених та студентів, присвячена 50-річчю польоту людини в космос.

Виставка науково-дослідних робіт студентів та молодих учених ІАСУ відкрилась привітальним словом Проректора з учбово-виховної роботи НАУ Козачка Ярослава Вікторовича та привітань Директора ІАСУ Азарскова Валерія Миколайовича.У роботі виставки приймали участь студенти й інших інститутів НАУ та ВНЗ України.

З заявлених 150 робіт, на виставці представлені 46 найкращих, що пройшли попередній конкурс на кафедрах, та більшість з яких мають відношення до аерокосмічної тематики.

По результатам роботи конкурсної комісії, яку очолював професор Бочарніков В. П., були визначені 15 найкращих робіт, виконавці яких рекомендовані до різноманітних заохочень. Серед них: Постоловський В., Гришман О., Аксентій Є., Кривенко К., Калюжнова І., Антошкін В., Кандиба Р., Михайлишин Д., Басанець О., Булавкіна С., Надсадная О., Сапожнік О., Поляєв Є., Паслай В., Макринський Н., Кудрина О., Яцька М., Алексахіна М, Дивнич В., Овчинніков В., Язвинський Є., Алексєєв М., Ігнатов С., Садовський С., Дремач А.

Програма виставки

Фотогалерея


Дипломами і грамотами були відзначені:
Конкурсант та назва роботи Науковий керівник Кафедра
Постоловський В.

Лабораторний стенд на базі ПЛІС фірми «Альтера»
к.т.н., проф.
Корчинський А.П.
Кафедра радіоелектроніки
Гришман О.

Іммобілайзер з криптографічним модулем
асистент
Бондаренко Д.П.
Кафедра електродинаміки
Аксентій Є.

Апаратно-програмний комплекс для дослідження мікро контролерів AVR
старший викладач
Бідний М.С.
Кафедра радіоелектроніки
Кривенко К.

Автоматична система реєстрації польотної інформації на базі мікропроцесора EloggerV4
Бідний М.С. Кафедра радіоелектроніки
Калюжнова І., Антошкін В.

Багатоканальний метеорологічний локатор
к.т.н, доцент
Сініцин Р.Б.
Кафедра радіоелектроніки
Кандиба Р.

Програмно-моделюючий комплекс формування псевдо випадкових послідовностей на основі узагальнених регістрів зсуву з лінійними зворотними зв’язками
д.т.н., проф.
Білецький А.Я.
Кафедра радіоелектроніки
Михайлішен Д.

Математичне моделювання поля випромінювання панельних антен
д.т.н., проф.
Ільницький Л.Я.
Кафедра електродинаміки
Басанець О., Булавкіна С., Надсадна О.

Дослідження робастної стійкості обертового БПЛА
доцент
Абрамович О.О.
Кафедра систем управління літальних апаратів
Сапожнік О.

Розробка налагоджувального модуля мікроконтролера ATtiny2313
аспірант
Хомяк О.В
Кафедра електродинаміки
Поляєв Є.

Використання можливостей Delphi 7.0 для візуалізації фізичних явищ
к.ф.-м.н., доцент
Чернега П.І.
Кафедра загальної фізики
Паслай В.

Звуковий програвач
к.т.н., доцент
Юрченко О.С.
Кафедра авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів
Мокринський Н.

Комп’ютерна модель шкільного журналу
к.т.н., доцент
Юрченко О.С.
Кафедра авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів
Кудрина О., Яцька М., Алексахіна М, Дивнич В.

Аналіз сигналу лазерного допплерівського вимірювача мікрозабруднення авіапалива
доцент
Дивнич М.П.
Кафедра систем управління літальних апаратів
Овчинніков В., Язвинський Є., Алексєєв М., Ігнатов С., Садовський С.

Система мониторинга и управления робототехническими комплексами
доцент
Апостолюк В.О.
Кафедра систем управління літальних апаратів
Дремач А.

Драйвер керування потужними IGBT транзисторними ключами
асистент
Окоча С.В.
Кафедра електродинаміки
Токарик Г.

Первинна обробка стохастичної інформації каналу крену у процесі модернізації багатовимірного стенда-імітатора рухів
асистент
Єрмолаєва О.В.
Кафедра систем управління літальних апаратів
Гребінник Т.

Первинна обробка стохастичної інформації каналу тангажу у процесі модернізації багатовимірного стенда-імітатора рухів
асистент
Єрмолаєва О.В.
Кафедра систем управління літальних апаратів
Лукашенко Н., Якуба Ю.

Прогнозування діяльності авіапідприємства за регресійними моделями
доцент
Білак Н.В.
Кафедра систем управління літальних апаратів
Горленко О.

Первинна обробка стохастичної інформації каналу курсу багатовимірного динамічного стенда-імітатора кутових рухів
асистент
Єрмолаєва О.В.
Кафедра систем управління літальних апаратів
Циганенко К.

Метод підвищення максимальної робочої частоти підсилювача потужності на MOSFET транзисторах
к.т.н.
Задорожній Р.О.
Кафедра електродинаміки
Аскеров Р.

Моделювання ВОЛС, що входять до складу АКІК су-часних аеробусів
к.т.н. доцент
Конюшко В.М.
Кафедра авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів
Гловацький В.

Методика розробки програмного забезпечення циф-рових процесорів элементів АКІК сучасних аеробусів
к.т.н. доцент
Конюшко В.М.
Кафедра авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів
Гордієнко О.

Методика моделювання сучасних волоконно-оптичних гіроскопів,які входять до складу АКІК сучас-них аеробусів
к.т.н. доцент
Конюшко В.М.
Кафедра авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів
Гнибіда О.

Методика моделювання сучасних кільцевих лазерних гіроскопів, які входять до складу АКІК сучасних аеро-бусів
к.т.н. доцент
Конюшко В.М.
Кафедра авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів
Андрійчук Н.

Методика моделювання гігабітної комп’ютерної сис-теми Ethernet, яка входить до складу АКІК сучасних аеробусів
к.т.н. доцент
Конюшко В.М.
Кафедра авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів
Бондарчук А.

Пристрій газодинамічного злету і посадки
к.т.н., доцент
Юрченко О.С.
Кафедра авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів
Демченко Д.

Комп’ютерна модель періодичної ситеми Менделєєва
к.т.н., доцент
Юрченко О.С.
Кафедра авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів
Забара О.

Програмний обробник матриць
к.т.н., доцент
Юрченко О.С.
Кафедра авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів
Бобіта М.

Розробка проекту національного стандарту «Електронної картки пацієнта»
к.т.н., доцент
Буриченко М.Ю.
Кафедра біокібернетики та аерокосмічної меди-цини
Вирвихвіст М.

Розробка технічного завдання проекту стандарту «Електронної картки пацієнта»
к.т.н., доцент
Іванець О.Б.
Кафедра біокібернетики та аерокосмічної меди-цини
Тарковська А., Трофімчук І.

Алгоритм вимірювання для метрологічного локатора
к.т.н., доцент
Сініцин Р.Б.
Кафедра радіоелектроніки
Іванюк В.

Лабораторний практикум з курсу «Комп’ютерне проектування наноелектронних пристроїв»
к.т.н., доцент
Мельник О.С.
Кафедра радіоелектроніки
Волівач О., Якимчук М.

Програмно-моделюючий комплекс РС завадостійкого кодування цифрової інформації
д.т.н., проф.
Білецький А.Я.
Кафедра радіоелектроніки
Хайрутдинов Р.

Моделювання поширення збудження по нанострук-турах нейрона
к.б.н., доцент
Ключко О.М.
Кафедра радіоелектроніки
Іванюк М.

Пристрій та спосіб для реєстрації активності заряд-жених частинок в галузі нанотехгнологій
к.б.н., доцент
Ключко О.М.
Кафедра радіоелектроніки
Шелевицька К.І., Семенова О.К.

Програмно-моделюючий комплекс синтезу систем Уолина 16-го порядку
д.т.н., проф.
Білецький А.Я.
Кафедра радіоелектроніки
Полігенько О.

Деякі аспекти застосування С++Bulder та Java в моделюванні фізичних задач
к.т.н., доцент
Морозов В.І.
Кафедра загальної фізики
Шеремет Д.

Застоосування фізичних явищ в обладнані ЛА (віртуальна модель)
к.ф.-м.н., доцент
Бовтрук А.Г.
Кафедра загальної фізики


06.04.2011 - 07.04.2011


Відбулася робота секцій напряму «ЕЛЕКТРОНІКА ТА АЕРОКОСМІЧНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ» ХІ Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів «ПОЛІТ. СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ НАУКИ»ЕЛЕКТРОНІКА ТА АЕРОКОСМІЧНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ
Назва секції Голова секції Секретар
Електроніка д.т.н., проф.
Яновський Ф.Й.
к.т.н.
Глушко Д.М.
Системи управління д.т.н., проф.
Азарсков В.М.
к.т.н., доцент
Абрамович О.О.
Electronics and control systems PhD, professor
Sineglazov V.M.
PhD, associate professor
Mukhina M.P.


Головна | Абітурієнту | Студенту | Історія інституту | Структура інституту | Наука | Контакти
© 2011 NAU